logo

Про Театр

Концепція Всеукраїнського фестивалю

Всеукраїнський фестиваль „Тернопільські театральні вечори. Дебют” проходить раз на рік в місті Тернополі. Він ставить за мету пошук, виявлення та підтримку молоді у сучасному театральному мистецтві: талановитої режисури, сучасної драматургії, художників, композиторів, хореографів, акторів; репрезентацію вистав молодих режисерів України, ближнього та далекого зарубіжжя, вистав різного формату: камерна, мала та великі сцени, а також відслідковування сучасного театрального процесу в різноманітності його напрямків, стилів. Саме завдяки цьому фестиваль вносить вагомий вклад у вирішення найбільшої проблеми сьогоднішнього театру - проблеми режисури.

Фестиваль дає можливість відслідковувати загальні тенденції розвитку європейського театру, а також обмінюватися досвідом між театральними режисерами, художніми керівниками, директорами, сценографами, акторами – усіма творчими працівниками театрів, обговорювати і вирішувати проблеми розвитку національного театрального мистецтва та його збагачування під час творчих зустрічей та проведення прес-конференцій за участю представників державних, культурно-мистецьких організацій та установ і засобів масової інформації.

Всеукраїнський фестиваль „Тернопільські театральні вечори. Дебют” присвячується вшануванню пам’яті всесвітньовідомого режисера-реформатора Леся Курбаса. Свою назву фестиваль узяв саме від назви започаткованого цим видатним режисером у 1915 році в м. Тернополі першого професійного театру. Продовжуючи і утверджуючи театральні традиції Леся Курбаса, з ініціативи заслуженого діяча мистецтв України, нині нажаль покійного художнього керівника Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка М. Форгеля, при підтримці Міністерства культури і туризму України у 1999 році в Тернополі започатковано театральний фестиваль.

Всеукраїнський фестиваль „Тернопільські театральні вечори. Дебют” має свою історію становлення, розвитку та вдосконалювання мистецьких форм його проведення.

З кожним роком фестиваль „Тернопільські театральні вечори. Дебют” набуває все більшої ваги. За своєю професійністю фестиваль виходить за рамки Всеукраїнського і набуває статусу Міжнародного, адже у ньому беруть участь не лише театри України, а й зарубіжжя (Польща, Македонія, Швеція, Сербія, Англія, Шотландія).

У Тернополі Всеукраїнський фестиваль „Тернопільські театральні вечори. Дебют” є великою мистецькою подією, адже має свого постійного глядача. Наш фестиваль є єдиним в Україні та Європі, який підтримує молодих режисерів, сучасних драматургів, художників, композиторів, акторів.