Стрічка новин | Ціни на квитки | Керівництво та адміністрація | Театр віртуальний

Афіша

Анонс


 

Програма
XVII-го Всеукраїнського фестивалю
«Тернопільські театральні вечори. Дебют»

15
вересня
неділя

«Тіні забутих предків»

містерія

Тривалість – 1 год 10 хв


режисер-постановник, автор інсценізації, сценографія, пластика, балетмейстер –
Тетяна Матасова
музичне оформлення – народний артист України
Микола Буравський


Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»

М. Коцюбинський

читати далі

Виставу створено за мотивами всесвітньо відомої повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Інсценізацію твору зробила сама режисер - Тетяна Матасова. Звернення до цієї повісті стала новим етапом в розвитку Академічного театру «Берегиня».
У селі, біля річки Черемош живуть дві родини, які давно ворогують. Юні Іванко та Марічка ще змалечку дружать, хоча проти цього виступають їхні родини. Іванко відправляється на полонину на заробітки. Там він дізнається, що Марічка загинула через повінь. Повернувшись в рідне село через шість років, Іванко одружується з нелюбою йому Палагною. Дізнавшись про зраду дружини, Іван відправляється в місця, де був щасливим з Марічкою, яку зустрічає в образі мавки. Там, в лісових хащах Іван гине. Ховають його за місцевим звичаєм з танцями й піснями. Поховання перетворюється на гру з веселощами і від танцю тіло Івана наче оживає під звук трембіт.

згорнути
16
вересня
понеділок

«Украдена краса»

театральний слешер,
комедійний детектив

Тривалість – 2 год


автор, режисер-постановник, сценографія, пластика, музичне оформлення – Богдан Гнатюк
балетмейстер – Дмитро Лук’яненко


Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»

Б. Гнатюк

читати далі

Вечір у дешевому мотелі не віщував для журналіста-невдахи Романа нічого цікавого, окрім написання рекламного буклету. Аж доки в номер до нього не постукала перелякана дівчина, яка поселилась у сусідньому номері. Вона випадково стала свідком таємниці – виявляється, у головного магната країни є чимала колекція крадених шедеврів світового живопису. Тепер дівчина ховається, тому що боїться, що за нею прийдуть. Але Роман її вже не чує. Він почав писати сенсаційну статтю. Та чи буде вона завершеною.

згорнути
17
вересня
вівторок

«Емігранти»

комедія

Тривалість — 1 год 30 хв


режисер-постановник — заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський
художник-постановник —
Наталя Тарасенко
помічник режисера — В'ячеслав Жуков


Національний академічний український драматичний театрімені Марії Заньковецької

С. Мрожек

читати далі

Емігранти» – одна з найвідоміших п’єс польської драматургії та світового театру загалом. У ній автор – Славомир Мрожек – сміливо говорить про те, що зазвичай намагаються тримати в таємниці. Тема свободи, сім’ї та справжніх людських страхів стають головними у бесідах двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати в невеличкій кімнаті-комірчині під сходами.Один із них інтелігент, що мріє написати книгу про свободу, а інший – простий робітник.На сцені театру запрезентують відверті розмови, ідейні конфлікти, а відтак розуміння сутності свободи, закону та розумного суспільства.Режисер вистави Вадим Сікорський переконаний, що ця п’єса з роками не втрачає своєї актуальності, а все більше стає близькою для кожного народу.

згорнути
18
вересня
середа

«Обережно - жінки»

комедія

Тривалість – 1 год 40 хв


режисер-постановник та музичне оформлення – заслужена артистка України Людмила Колосович
сценографія – заслужений художник України Надія Нікіфорова
пластика – заслужений артист України Володимир Татарінов


Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка

А. Курейчик

читати далі

Французький художник Серж Дюбуа одночасно зустрічається з трьома різними жінками. І звичайно для нього дуже важливо, щоб мила наївна студентка Сорбони Лулу, вульгарна барменша Жаклін і витончена аристократка Марісабель не дізналися про існування одна одної. Але одного дня вони зустрілися ….
Експресія, шалені пристрасті, несподівані повороти долі, дотепний французький гумор - все це крізь сміх змушує глядача замислитися над складними питаннями взаємин любові та вірності.

згорнути
19
вересня
четвер

«Вечеря з диваком»

комедія

Тривалість - 1 год 40 хв


Режисер-постановник О. Олексюк
Сценографія Алла Локтіонова


Рівненський академічний український музично-драматичний театр

Ф. Вебер

читати далі

У заможного книговидавця П’єра та його друзів є одне дивне хобі. Щотижня вони збираються на спільну вечерю і обов’язково запрошують… дивака, гостя, над яким можна було б цілий вечір жартувати. Коли надходить черга П’єра презентувати свого «дивака», з яким книговидавець познайомився напередодні, усе йде шкереберть. Запрошуємо вас провести вечір у товаристві французів і повірте, вони запам’ятають його надовго…

згорнути
20
вересня
пятниця

«Приборкання норовливої»

комедія

Тривалість - 2 год 50 хв


Режисер-постановник: Дмитро Гусаков
Сценографія: Олександр Долоянц
Балетмейстер: Юрій Саввон


Хмельницький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Старицького

В. Шекспір

читати далі

Норовлива дружина – це подарунок, чи покарання? Як то кажуть, усе на особистий смак! Та у комедії Шекспіра, саме норовлива Катаріна стає справжнім тягарем, і не аби для кого, а для власного батька. Вийшло так, що через важкий характер дівчини, він не може знайти для дочки нареченого. На відміну від молодшої покірної сестри Катаріни, до якої чоловіки шикуються в чергу. Та життя непередбачуване. Виявляється, кохання може все змінити!

згорнути
21
вересня
субота

«Повернення в Соренто»

осіння історія

Тривалість – 1 год 20 хв


Режисер-постановник - заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко
Сценографія Ірина Попандапуло


Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка

А. Ніколаї

читати далі

Зворушлива та кумедна, але водночас глибока та сумна вистава про парадокс людського існування. Випадкова зустріч трьох літніх людей стає для кожного із них промінчиком світла і надії в сповненому гіркотою житті.

згорнути
22
вересня
неділя

«Патріс»

патріотична трагікомедія

Тривалість - 1год 40 хв
+18


Режисер-постановник:
Дмитро Захоженко
Сценографія: Марія Крутоголова
Музичне оформлення:
Дмитро Захоженко


Київський академічний театр «Актор»

Д. Богославський,
С. Анцелевич,
В. Красовський

читати далі

Valentino приголомшив модною колекцією вишиванок. Тіна Кароль заспівала український гімн у Ризькому аеропорту. Понад 1 мільйон українців щороку емігрують за кордон. Та незважаючи на кризу, Україна залишається першим у світі експортером соняшникової олії.
«Patris» — вистава про двох молодих журналістів, які шукають на Київському вокзалі свою власну внутрішню батьківщину. Свій шлях і своє кохання. 20 документальних інтерв‘ю, власне журналістське розслідування. Пісні, бійки, відбірна лайка, трохи алкоголю для глядача, та ще менше легких наркотиків. Вистава про наше сьогодення — сумне й смішне одночасно.

згорнути
Початок вечірніх вистав о 19:00 год

Квитки - у касі театру

Купити квиток онлайн

Ціни на квитки

Довідки за телефонами: 52-40-66, 25-05-04

Головний режисер театру
народний артист України      Олег Мосійчук

Директор-художній
керівник театру
заслужений артист України       Борис Репка

Купити квиток онлайн

До Дня перепоховання Т. Шевченка пропонуємо шанувальникам театрального мистецтва запис вистави Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка "Тарас". Режисер-постановник - народний артист України Олег Мосійчук


Про тимчасове припинення проведення масових заходів
Театр потребує допомоги небайдужих

читати далі
Трішки про нас…

Тернопілля – земля давніх культурних традицій, багатих просвітницькою діяльністю велетів українського духу Івана Франка, Василя Стефаника, Богдана Лепкого, Уласа Самчука, край, з іменем якого пов’язані славетні сторінки життя і творчості Соломії Крушельницької, Катерини Рубчакової, Йосипа Стадника, Василя Юрчака…

Саме тут на межі XIX-XX століть репрезентували своє мистецтво корифеї театру Марко Кропивницький, Микола Садовський, Марія Заньковецька. Тут у 1915 році всесвітньо відомий режисер-реформатор Лесь Курбас започаткував першу професійну сцену «Тернопільські театральні вечори».

Цікаву сторінку в мистецький літопис вписав Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка, світоглядну концепцію якого впродовж багаторічної історії творили народний артист СРСР Володимир Грипич, народні артисти України Ярослав Геляс, Павло Загребельний, заслужені діячі мистецтв України Петро Ластівка, Михайло Форгель.

У колективі працювали народні артисти України Анатолій Горчинський, Семен Онипко, Петро Ластівка, Марія Клименко, Мирослав Коцюлим, Євген Корницький, заслужені артисти України Сюзанна Коваль, Григорій Авраменко, Богдан Антків, Кость Капатський, Володимир Сохацький, Іван Биков, Євдокія та Анатолій Бобровські, заслужені діячі мистецтв України Степан Данилишин, Казимир Сікорський.

Нині скарбницю славної історії національного мистецтва оберігає та примножує сузір’я провідних майстрів сцени і талановитої творчої молоді. Художнє керівництво театру очолюють головний режисер, народний артист України Олег Мосійчук, головний художник Григорій Лоїк, головний диригент Василь Драгомирецький, режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила, балетмейстер Анатолій Гончарик.

Примноженню творчих набутків колективу сприяє співпраця з народним артистом України Федором Стригуном, заслуженим діячем мистецтв України Вадимом Сікорським, Мирославом Сєдлєром, іншими відомими діячами українського та зарубіжного театру.

Репертуарна афіша – кращі взірці світової класики, вистави сучасних авторів, різні за жанровими та стилістичними особливостями.

Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка – мистецький центр яскравих режисерських ідей, акторських індивідуальностей, здатних втілити в сценічних характерах увесь багатогранний світ людських взаємин, творити реальність краси і духовності.


Але саме сьогодні театр потребує допомоги небайдужих


Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка – не лише красива споруда, а й яскрава пам’ятка архітектури 1950-х років, що стоїть у самому центрі міста і є найбільшим закладом культури та мистецтв на Тернопіллі, що приймає щодня велику кількість відвідувачів і є відкритим для широкої громадськості та охороняється Законом.

Збудований на місці зруйнованого в Другу світову війну будинку Польського державного банку, за проектом архітектора Івана Михайленка в стилі новітнього неокласицизму. Роботи виконували бригади облбудтресту МЖЕ Тернопільської області (виконроб – Чернец В.), внутрішні ліпні роботи виконували бригади С. Романчук та П. Миченька, розписи виконано бригадою художників з м. Києва, бригадир – В. Бондаренко. Здано в експлуатацію – 2 листопада 1957 р.

З 1957 року капітального ремонту театру не було. Проводяться поточні ремонти приміщень (туалетів, гримувальних кімнат, коридорів) власними коштами. Тернопільська обласна рада, власністю якої ми, на останній сесії ухвалила виділення коштів на ремонт механізмів сцени, але й фойє театру потребує бодай косметичного ремонту, аби «підлатати й замалювати» тріщини, які утворилися внаслідок багатьох чинників. Тому керівництво театру змушене звернутись до мешканців міста, меценатів, наших партнерів, які є шанувальниками театрального мистецтва для допомоги. Будемо вдячні усім, хто відгукнеться на доброчинну справу, адже театр у нас в області – один!

р/р 26003000259639
код 02225737
МФО 300023
ПАТ «Укрсоцбанк»

згорнути

    Новини

На підставі рішення конкурсної комісії Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка від 12 лютого 2018 р. переможцем конкурсу на заміщення вакантної пос
На підставі рішення конкурсної комісії Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка від 12 лютого 2018 р. переможцем конкурсу на заміщення вакантної...

Конкурс на заміщення вакантної посади: Художник-гример

Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка

На виконання Наказу Міністерства культури...


Тернопільська актриса Наталя Олексів — про творчу «кухню», «Листи на фронт» і зйомки у «Польоті золотої мушки»
Яскрава актриса з безліччю творчих досягнень, яскрава красуня і особистість, весела, добра, дотепна, відкрита до спілкування і людей, небайдужа до того, що робить, повна життя, енергії і...
«Тестостерон, або Гормон кохання» занадто відверта комедія (+18)
«Тестостерон, або Гормон кохання» занадто відверта комедія (+18) - ось такий сюрприз готують для тернополян актори обласного академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка. Кажуть, на 19...
У Тернополі чоловіки розбиратимуть жінок на «мікроелементи»
Семеро без перебільшення найкращих тернопільських акторів планують перетворити вечори місцевих театралів на феєричну історію за п’єсою сучасного польського драматурга Анжея Сарамоновича.
... Архів новин